Gdynia – apartamenty i najciekawsze atrakcje

noclegi Gdynia

Jeśli planujesz wypoczynek nad morzem, sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Gdyni. Zarezerwuj też wygodne apartamenty Gdynia.


Gdynia kojarzy się przede wszystkim z portem i stocznią. Znajdziesz tu jednak zarówno plażę, jak i inne atrakcje, które przypadną do gustu dużym i małym podróżników. Co zobaczyć w tej części Trójmiasta? Jak wygląda wynajem apartamentów Gdynia? Podpowiadamy! Dogodne noclegi w atrakcyjnych cenach, lokale ze smacznym jedzeniem, obiekty muzealne, plaża – to właśnie Gdynia. Apartamenty czy pokoje na wynajem zlokalizowane w tym mieście niezależnie od pory roku cieszą się ogromną popularnością. Turyści odwiedzają bowiem Gdynię w różnych celach – biznesowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Gdynia apartamenty – znajdź dogodny nocleg

Zobacz komfortowe apartamenty Gdynia i zaplanuj wyjazd z przyjaciółmi lub z dziećmi. Czekają na Ciebie odpowiednio wyposażone pokoje, położone w samym centrum miasta. Wśród nich na pewno znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy planujesz romantyczny weekend, czy też wyjazd z najmłodszymi.

Oferta turystyczna jest równie bogata – czekają na Ciebie zarówno miejsca związane z historią miasta, jak i muzea. Jakie atrakcje warto wziąć pod uwagę?

  • Skwer Kościuszki i Molo Południowe

Skwer Kościuszki jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Gdyni, pełniącym funkcję deptaka. W jego pobliżu znajdują się popularne bary i restauracje. Przedłużeniem skweru jest Molo Południowe, przy którym cumują statki pasażerskie, tramwaje wodne, żaglowce, a także udostępnione do zwiedzania statki „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawica”. Skwer i molo to doskonałe tereny spacerowe, a także… punkty widokowe. Rozpościera się stąd widok na Mierzeję Helską, Zatokę Gdańską czy latarnie morskie na Helu i w Jastarni.

  • Statek-muzeum „Dar Pomorza”

Żaglowiec szkolny został zakupiony przez społeczeństwo Pomorza (stąd nazwa) dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Na jej pokładzie wyszkolono ponad 13 tysięcy studentów, a sam statek jako pierwszy w dziejach polskiej bandery handlowej opłynął kulę ziemską. Obecnie na stałe cumuje w porcie i jest udostępniony do zwiedzania.

  • Niszczyciel ORP „Błyskawica”

To legenda polskiej Marynarki Wojennej i najstarszy na świecie unoszący się na wodzie niszczyciel (szybki, wielozadaniowy okręt średniej wielkości). Okręt aktywnie uczestniczył w działaniach przez cały okres II wojny światowej, a od 1976 roku pełni funkcję obiektu muzealnego. Na jego pokładzie można podziwiać uzbrojenie artyleryjskie i torpedowe, urządzenia kotwiczne, a także ekspozycję poświęconą dziejom obecności Polski na morzu.

  • Akwarium Gdyńskie

To ogród zoologiczny, w którym można zobaczyć kolorowe akwaria odtwarzające środowisko życia w Amazonii czy na Rafie Koralowej i ekspozycje edukacyjne, uwrażliwiające na kwestie ochrony środowiska. Odwiedzający mogą oglądać wiele gatunków ryb, gadów, płazów i bezkręgowców. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych fauną i florą.

  • Plaża

W Gdyni znajduje się kilka piaszczystych plaż, dostosowanych do celów rekreacyjnych. Najbardziej znana jest ta mieszcząca się niedaleko Skweru Kościuszki. Jest dość kameralna, znajduje się jednak przy niej wiele udogodnień, takich jak punkty gastronomiczne czy plac zabaw.

  • Muzeum Emigracji

Muzeum powstało w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce – z wykorzystaniem nowoczesnych technik opowiada o dziejach polskiej emigracji. Można tu dowiedzieć się więcej na temat Wielkiej Emigracji, rewolucji przemysłowej, dramatycznych czasów II wojny światowej czy PRL-u.

Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź noclegi morze w Gdyni – czeka tu na Ciebie wiele dogodnych obiektów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *