Gdzie najlepiej wybrać się na narty?

gdzie się wybrać na narty w polsce?

Jeśli naprawdę kochamy jazdę na nartach i chcemy to robić częściej niż raz w sezonie, koniecznie rozplanujmy urlop tak, by móc przynajmniej dwa razy wyjechać na weekend w polskie góry. Jeśli jednak taka opcja w ogóle nie wchodzi w rachubę, wykupmy tygodniowe wakacje na lodowcu – tu mniej ogranicza nas czas, bo jeździć można od października do czerwca, a ceny są coraz przystępniejsze dla polskich turystów.


Przedłużony weekend w polskich górach

Ferie spędzone w polskich górach wcale nie muszą być gorsze niż wypoczynek na lodowcu. W polskich górach coraz więcej jest miejsc skoncentrowanych na potrzebach zarówno grup znajomych, jak i rodzin. I co ważne, zależnie od oferty, możemy zupełnie wykluczyć spotkania z ludźmi, których akurat irytuje nas tryb spędzania wolnego czasu. Warto dobrze wybrać miejsce ferii, bo przecież zima to nie tylko narty, trzeba też planować to, co będziemy robić, jeśli pogoda nie pozwoli na wypad na dwie lub jedną deskę.

Przykładowych miejsc, gdzie możemy się wybrać zimą jest sporo – oto kilka przykładów:

  • Szczyrk – piękna miejscowość położona w Beskidzie Śląskim, z jeszcze niedawno jedyną trasą klasy FIS. Dziś prężnie się rozwija, jest na jej terenie wiele wyciągów, w tym krzesełkowe, baza turystyczna spełni oczekiwania zarówno singli jak i rodzin. Wieczorami miasteczko żyje imprezami i wspaniałym jedzeniem. W okolicy jest też mnóstwo ciekawych miejsc na wycieczki.
  • Bukowina Tatrzańska – miejscowość znacznie mniej oblegana przez turystów niż Zakopane, a położona w takich lokalizacji, że nawet bez samochodu, można z niej organizować wycieczki w najciekawsze partie Tatr. Dodatkowo blisko stąd do źródeł termalnych, gdzie można spędzić cały dzień, jeśli akurat pogoda nie jest najodpowiedniejsza na szusowanie po stokach.
  • Wetlina – miejsce nieoczywiste dla narciarzy, a jednak kuszące z uwagi na wiele szlaków dla wytrawnych turystów zimowych. Jest w okolicy trochę wyciągów, ale narciarzy jeszcze nie jest wielu. Poza spędzaniem czasu na stokach można tu przede wszystkim skosztować potraw nieobecnych w innych regionach kraju.

Wyjazd na lodowiec

Może się wydawać, że wiosna na lodowcu to wielkie koszty, na które na pewno nie będziemy mogli sobie pozwolić. Jednak wykupienie wycieczki w biurze podróży, w odległym od wyjazdu terminie, może skutkować znacznym obniżeniem ceny i naprawdę atrakcyjnymi ofertami. Można wybierać spośród zajmujących się obsługą turystów od lat miejscowości w Alpach i Dolomitach lub wybrać mniej oczywiste Pireneje.

Dzisiaj istnieje bardzo wiele ciekawych ofert, często są to również oferty last minute, które pozwalają na spędzenie cudownych dni urlopowych za naprawdę niewielka cenę. Nie trzeba martwić się, że są to próby oszustwa czy obawiać się, że zajeżdżając we wskazane miejsce okaże się, że jest ono zupełnie inne niż sobie wyobrażaliśmy. To po prostu oferty, które nie zostały wykupione wcześniej, a właściciele pensjonatów wolą zarobić mniej albo zaoferować takie ceny, by po prostu zwróciły im się koszty, aniżeli stracić całkowicie. Jest przecież szansa, że zdobędą kolejne polecenia i zadowolonych klientów, którzy będą chcieli tu wrócić wykupując wyjazd już w standardowej cenie. Warto więc szukać, bo można znaleźć prawdziwe perełki urlopowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *