Gdzie nocować w Kazimierzu Dolnym?

kazimierz dolny miasto

Kazimierz Dolny to piękne miasto, które przede wszystkim przykuwa uwagę wielością niesamowitych zabytków oraz czarującymi kamieniczkami. W mieście tym jest tak dużo interesujących miejsc, że nie sposób zwiedzić je w ciąg jednego dnia. Najlepiej zatem pozostać tutaj przynajmniej na weekend i nacieszyć się tą urokliwą atmosferą.
 

Czym Kazimierz Dolny przykuwa uwagę?

Miasto to jest godne polecenia. Każdy, kto jeszcze nie był w tej urokliwej okolicy, powinien odwiedzić je przynajmniej raz w życiu. Co szczególnie zwraca na siebie uwagę? Przede wszystkim przepiękne stare kazimierskie zabytki, ale również krajobraz. Są to jedne z najpiękniejszych miejsc i można powiedzieć, że nie tylko w okolicy, ale i w całej Polsce.

Miasto to jest znane również z Góry Zamkowej, ale także z Góry Trzech Krzyży Ich widok napawa obserwujących miłym uczuciem i spokojem. To jednak coś znacznie więcej. W mieście znajduje się także rynek z czasów renesansu, który onieśmiela kamieniczkami i misternych zdobieniach. Jeszcze inne miejsca warte uwagi to z pewnością kościół farny, ale i ruiny zamku, który swoje początki znajduje już w średniowieczu, dlatego niesie ze sobą ogrom historii oraz atmosferę, którą wyczuwa się na miejscu.

Pozostałe zabytki w Kazimierzu dolnym

Jeśli kiedykolwiek przyjedziemy do Kazimierza Dolnego, powinniśmy także udać się do zabytkowych spichlerzy zlokalizowanych nad Wisłą. Piękne scenerie tylko proszą się o ich uwiecznienie aparatem, dzięki czemu można liczyć a niesamowite pamiątki z podróży oraz spędzić wspólnie ze swoją drugą połową romantyczne chwile we dwoje.

Co jeszcze można polecić? Jak się okazuje, w Kazimierzu Dolnym do dzisiaj istnieje synagoga, a także cmentarz żydowski, ponieważ miasto to wiąże swoja historię bardzo mocno również z tą narodowością. Kiedyś to właśnie tutaj Żydzi mieszkali i rozwijali swoją kulturę. Swoją obecność zaznaczyli dosyć mocno, o czym świadczą pamiętne miejsca w postaci wyżej wymienionych zabytków.

Świetne miejsce na piesze wycieczki

Kazimierz Dolny to również świetna baza wypadowa dla osób uwielbiających piesze wycieczki. Wzdłuż Wisły można odbyć niesamowite spacery pośród lessowych wąwozów i iść niemalże w nieskończoność takimi ścieżkami przez wiele godzin. Jeśli zaś bardziej gustuje się w leniwym wypoczynku, można wybrać się na rejs statkiem po Wiśle i spojrzeć na miasto z całkiem odmiennej perspektywy. Będąc w Kazimierzu nie można również zapomnieć o jego symbolu, którym jest ciasto w kształcie tradycyjnego koguta. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki w te strony.

Gdzie nocować w Kazimierzu Dolnym?

Kazimierz Dolny potrafi mocno zauroczyć turystów, którzy odwiedzają to miejsce szczególnie po raz pierwszy. Jeśli zatem zapragną pozostać tu na dłużej, mogą przenocować w miejscu, którym jest Spichlerz. Kazimierz Dolny to właśnie miasto, w którym ów obiekt się znajduje. Wspominany hotel ma swoją lokalizację w jednym z magazynów zbożowych o historycznym znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ ów spichlerz powstawał już za czasów Kazimierza Wielkiego.

Mimo w wszystko w obiekcie świetnie połączono historię z nowoczesnością narzucaną przez wysokie standardy hotelarskie. Obiekt znajduje się nad samym brzegiem Wisły. Do rynku wystarczy przejść się 2 minutowym spacerkiem, bez pośpiechu. Pokoje zostały przytulnie urządzone, każdy z nich ma własną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, ale również dodatkowo z zestawem kosmetyków. Co więcej, w pokoju umieszczono telewizor. Goście mogą także korzystać z bezprzewodowego internetu.

Nocleg w Spichlerzu pod Żurawiem

Prócz wymienionych standardów, Spichlerz pod Żurawiem posiada na swoim terenie ogród, w którym można spędzić wspaniałe chwile i zrelaksować się wraz ze swoją drugą połówką lub całą rodziną. Jeśli natomiast chodzi o przysmaki, przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o pysznych śniadaniach w restauracji hotelowej. Zarówno one, jak i obiady i kolacje są przygotowywane z produktów dostarczanych przez lokalnych wytwórców. W kuchni królują zatem kasze i inne dary natury lubelskich ziem. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dziczyzna oraz racuchy. Nie sposób nie wspomnieć również o pierogach. W hotelu znajduje się ponadto bar, który jest czynny do godziny 22:00 bądź do ostatniego gościa. Wieczorami można urządzić grilla obok obiektu i cieszyć się biesiadą w gronie swoich towarzyszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *