Gdzie nocować w Ustce?

Ustka atrakcje gdzie nocowac

Ustka to piękna nadmorska miejscowość. Jest to jeden z ciekawszych nadmorskich kurortów bałtyckich, który statusem uzdrowiska cieszy się od 1987 roku. Można wypocząć tutaj na piaszczystych plażach stopionych w blasku słońca i cieszyć się radośnie spędzonym czasem ze swoją rodziną.


Atrakcje Ustki

Ustka słynie nie tylko z pięknych scenerii, ale także z nadmorskiej promenady, która chętnie odwiedzana jest każdego roku przez tłumy turystów. Można tutaj również wybrać się na latarnię morską, która ma już ponad 120 letnią tradycję i historię. Widok z niej nad morze zapiera dech w piersiach. Warto również poświęcić chwilę i wybrać się do Muzeum Chleba, w którym znajduje się między innymi prototyp lodówki z XIX wieku, która potrafiła działać bez konieczności podłączenia jej do prądu.

Co jeszcze skrywa Ustka?

To oczywiście nie koniec atrakcji. Miłośnicy pięknych scenerii i krajobrazów powinni obowiązkowo wybrać się na wydmy, które stanowią nieodłączny element Słowińskiego Parku Narodowego. Są one znane na skalę europejską, ponieważ jako ruchome wydmy potrafią przemieszczać się nawet z prędkością sięgającą do 10 metrów w ciągu roku. W ten sposób odsłaniają one pozostałości po martwych już lasach. Cała sceneria jest oszałamiająca. Wędrując lasem, a nagle przedostając się na wydmy widzimy tylko wszechogarniający piasek, co może wprawić nas w zachwyt i podziw.

Zabytki w Ustce

Następną atrakcją jest skansen w Klukach, czyli jedno z niewielu takich miejsc, w którym mamy możliwość zapoznania się z dawną kulturą Słowińców, ale również z ich budownictwem i zwyczajami. Ludność ta o pochodzeniu kaszubskim zamieszkiwała te ziemie od XVIII wieku aż do lat dwudziestych wieku XX. Skansen umożliwia ponadto przeprowadzanie zajęć manualnych, czyli wypiekanie chleba, pranie w balii, a nawet tkanie rybackich sieci. Oprócz tego warto odwiedzić okolice. Już niedaleko, bo tylko około 20 kilometrów z Ustki znajduje się Słupsk, w którym jest mnóstwo ciekawych zabytków, takich jak mury obronne, czy sławna Baszta Czarownic. Warto także poświęcić czas na zabytki architektury sakralnej i zwiedzić kościoły z czasów gotyku, ale również Zamek Książąt Pomorskich.

Zakwaterowanie w Ustce

Jeżeli szuka się fajnego i przytulnego miejsca na nocleg dla siebie, warto skorzystać z oferty ośrodka, którym jest uzdrowisko Promyk. Ustka to miasto, w którym znajduje się ów obiekt. Zachęca on turystów swoją kameralną formą i niepowtarzalnym charakterem, a także atmosferą, która w nim panuje. Co więcej, znajduje się on w bardzo dobrej lokalizacji, ponieważ budynek umiejscowiono zaraz przy promenadzie nadmorskiej. Z niego do morza jest zaledwie 100 metrów.

Również wystarczy tylko kilka minut, by znaleźć się przy latarni morskiej oraz przy porcie. W obiekcie tym można skorzystać nie tylko z ładnych pokoi, ale i przede wszystkim z rehabilitacji w zakresie układu krążenia, narządów ruchu, schorzeń reumatycznych oraz górnych dróg oddechowych. Jeżeli poszukuje się relaksu w nadbałtyckiej miejscowości, można skorzystać z oferty pokoi z łazienkami wyposażonych w pełen węzeł sanitarny, ale również w czajnik elektryczny i telewizor. W razie konieczności można również zaczerpnąć pomocy w gabinecie lekarskim i pielęgniarskim.

Sanatorium w Ustce

Od sanatorium jest tylko kilka kroków do Zakładu Przyrodoleczniczego, w którym rzesze turystów korzysta z licznych zabiegów rehabilitacyjnych. Zabiegi te nie tylko leczą, ale również relaksują. Są to między innymi kąpiele lecznicze, masaże, krioterapia, hydroterapia, światłolecznictwo i wiele innych.

W Sanatorium Promyk istnieje możliwość zamówienia posiłków: śniadań, obiadów i kolacji. Domowa kuchnia wiedzie tutaj prym. Warto skorzystać z pełnego wyżywienia, by już nie martwić się posiłki w ciągu dnia, zawsze być sytym i gotowym do dalszych wojaży, zwiedzania, a być może akurat właśnie plażowania. Odpoczynek jest bardzo ważną częścią życia każdego z nas. Jeśli zatem można połączyć go z zabiegami leczniczymi, które mają dobry wpływ na zdrowie każdego człowieka oraz jego codzienne funkcjonowanie, wspomniane uzdrowisko będzie najlepszym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *