Gdzie umieścić bagaż podręczny w samolocie?

Bagaż podręczny umieszczanie

Podróże samolotem charakteryzują się tym, że wszystko co się z nimi wiąże jest dokładnie uregulowane odpowiednimi przepisami. Regulacjom podlegają nawet takie (wydawałoby się nic nieznaczące) drobnostki, jak miejsce przewozu bagażu podręcznego w kabinie samolotu.Półka na bagaż podręczny nad siedzeniami

Otóż, bagaż podręczny można przewozić na pokładzie maszyny wyłącznie w miejscach do tego celu przeznaczonych, a więc na półeczkach znajdujących się po obu stronach kabiny (nad głowami pasażerów) lub pod siedzeniami, bezpośrednio przed sobą.

Gdzie trzymać bagażu podręcznego nie można?

Surowo zabronione jest umieszczanie bagażu podręcznego w innych częściach samolotu (takich jak np. w przejściu między siedzeniami lub w okolicach wyjść ewakuacyjnych). Nie wolno go również przewozić na swoich kolanach. Dotyczy to przede wszystkim startu i lądowania maszyny (podczas samego lotu z przedmiotów umieszczonych w bagażu podręcznym można oczywiście w miarę swobodnie korzystać).
Poprawność przewozu bagażu podręcznego w ściśle określonych miejscach kontrolowana jest przez obsługę lotu tuż po zajęciu miejsc przez pasażerów. Jeśli nasz pakunek nie mieści się pod siedzeniem, a półkę nad nim zapełnili już inni pasażerowie, bagaż zostanie umieszczony przez stewardessy w innej części samolotu. Warto zatem zadbać o szybkie znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca.

SZCZEGÓLNY PRZYPADEK

W przypadku podróży tanimi liniami lotniczymi WizzAir, które rozróżniają mały (wliczony w cenę biletu) oraz duży (dodatkowo płatny) bagaż podręczny, wersję bezpłatną należy umieścić pod siedzeniem, natomiast wersję większą na zamykanej półce nad siedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *