Jaki hotel we Wrocławiu?

jaki hotel we wrocławiu

Wrocław to miasto, które już dawno ochrzczono stolicą Dolnego Śląska. Świadczy o tym klimat, jaki tam panuje, a także wielość zabytków i interesujących miejsc, które tylko czekają, aż turyści zechcą poświęcić im chwilę czasu. Co zatem jest godnego uwagi?


 Atrakcje Wrocławia

We Wrocławiu pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest oczywiście rynek. Szczególną uwagę przykuwa na nim ratusz w stylu gotycki, ale i pręgierz oraz fontanna. Znajduje się tutaj także wiele kamieniczek, który swoją urokliwością podbijają serca odwiedzających. Warto ponadto odwiedzić Ostrów Tumski, ale i katedrę, która swoja monumentalnością góruje nad charakterystycznymi zabytkami tych okolic. Nieopodal znajduje się Hala Stulecia, ale i Stadion Olimpijski. Jest to jednak tylko niewielki odłamek wszystkich obowiązkowych zabytków, które ściśle związane z Wrocławiem budują jego historię i nadają mu unikatową tożsamość.

Mosty we Wrocławiu ciekawostki

Wrocław słynie także z wielu mostów, które rozproszone po całym mieście  mogą w sumie wynosić 200, 300, 400 pojedynczych mostów. Pod względem ich liczby Wrocław plasuje się na zaszczytnym czwartym miejscu i to na skalę Europy. Przebija go tylko Wenecja, Amsterdam i Petersburg.  Kolejne atrakcje Wrocławia to oczywiście Zoo, które zarazem przykuwa uwagę nie tylko ciekawymi i egzotycznymi okazami zwierząt, ale i samą wielkością i powierzchnią terenu, który zajmuje. Jeśli tylko jest się tutaj ze swoimi pociechami, warto zabrać je w to miejsce i pokazać świat, który być może do tej pory znały tylko z bajek i opowieści. We Wrocławiu warto również skorzystać z oferty wielu spektakli w tutejszych teatrach oraz operze. Corocznie odbywa się tutaj także wiele festiwali, które będąc nieodłączną częścią wrocławskich wydarzeń i eventów rozsławiają miasto na cały kraj. To jednak nie koniec. Trzeba przynajmniej raz podczas pobytu we Wrocławiu wybrać się na rynek, gdzie w tutejszych knajpkach, szczególnie w Spiżu, serwowane jest domowej roboty piwo.

 

Gdzie przenocować we Wrocławiu?

Z pewnością, kiedy przyjedzie się do Wrocławia, będzie chciało się spędzić tutaj zacznie więcej czasu. Warto pomyśleć o ofercie zakwaterowania, jaką prezentuje ArtHotel. Wrocław to miejsce, w którym obiekt ten od wielu lat przyjmuje gości i pozwala im wypocząć po całych dniach pełnych atrakcji. Hotel powstał z połączenia dwóch kamienic znajdujących się obok siebie nieopodal rynku. Wystrój zachowano z elementami zabytkowymi i zadbano o nawet najmniejszy szczegół pozostałego wyposażenia. Wszystko to sprawia, że atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna i można poczuć się jak w bajce. Świadczy o tym także wystrój pokoi i pomieszczeń wspólnych dla gości. Praktycznie na każdym kroku można spotkać się z licznymi obrazami wykonanymi w technice akwarelowej, czy grafikami działających lokalnie artystów. Regularnie w hotelu odbywają się ponadto wystawy sztuki, które zamieniają to miejsce w niesamowitą galerię rodem z największych salonów.

ArtHotel, jak to wygląda od środka?

Pokoje dla gości zostały urządzone w stylowych, pastelowych barwach oliwki i beżu. Mimo wszystko zawitały do nich pewne elementy nowoczesności, dzięki którym standard hotelu jest bardzo wysoki i zapewnia gościom komfort. Mowa tutaj o telewizorze LCD, minibarze oraz klimatyzacji. Każdy pokój posiada także własną prywatną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.

W hotelu prosperuje bardzo dobrze również restauracja, którą umiejscowiono w kamienicy z czasów renesansu, mianowicie z XVI wieku. Wnętrza zachowane w stylu flamandzkim z nawiązaniem do włoskiej Sali Ogrodowej przykuwają uwagę swoją urokliwością. W tychże okolicznościach można skosztować pysznych dań kuchni śródziemnomorskiej, ale i specjałów polskich. Jedną z największych atrakcji jest dawny smak Wrocławia, czyli specjalnie skomponowane menu, w ramach którego kosztujemy dania królujące na stołach miejskich sto lat temu. Trzeba jednak zaznaczyć, że kuchnia serwuje ponadto wyśmienite śniadania w formie bufetu, na którym można spotkać zarówno regionalne wędliny i sery, jak i również inne produkty ekologiczne, chociażby miód i konfitury. Na życzenie gości jest także przygotowywane menu bezglutenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *