Kompaktowy plecak na podróże z bagażem podręcznym

Mały plecak kompaktowy

Ze względu na znaczącą nieforemność i niestandardowe wymiary (nie w pełni wykorzystujące możliwości, jakie dają nam regulaminy linii lotniczych), plecak bez wątpienia nie jest optymalnym wyborem, jeśli chodzi o to, w co zapakować bagaż podręczny do samolotu. Do tego celu zdecydowanie bardziej nadaje się sztywna walizka (o czym pisaliśmy w artykule co na bagaż podręczny). Ma ona jednak jedną, zasadniczą wadę: jest zupełnie nieprzydatna w czasie samego wyjazdu (np. podczas pieszych wycieczek, zwiedzania miast itp.). W takich przypadkach plecak jest niezastąpiony – można do niego schować jedzenie i picie, cieplejsze ubranie, mapę, przewodnik oraz inne niezbędne przedmioty.
Czy należy zatem zrezygnować z pojemności i wygody, jaką daje nam walizka i spakować swój bagaż podręczny do plecaka? Na szczęście nie jest to konieczne! Wszystko dzięki tanim, kompaktowym plecakom, które na czas lotu z powodzeniem zmieszczą się do każdej, nawet najmniejszej walizki bądź torby.

Plecak kompaktowy – co to jest i jak to działa?

Plecak kompaktowy to bardzo lekki, w całości wykonany z cienkiego (aczkolwiek dość solidnego) materiału wór w kształcie plecaka. Jest on pozbawiony jakichkolwiek sztywnych elementów, dzięki czemu, po spakowaniu do futerału, przyjmuje rozmiary telefonu komórkowego o standardowej wielkości (około 10 centymetrów długości i 5 centymetrów szerokości). Zmieści się więc do każdego bagażu podręcznego oraz do każdej kieszeni.

Z czego i jak wykonane są plecaki kompaktowe?

Wspomniany futerał stanowi integralną część plecaka (jest wszyty w jego wewnętrzną część) – możemy więc mieć pewność, że go nie zgubimy.

Pokrowiec wykonany jest z rozciągliwego materiału, dzięki któremu zwijanie plecaka do kompaktowych rozmiarów jest banalnie proste (wystarczy go po prostu w dowolny sposób wepchnąć do futerału – „operacja” ta trwa zaledwie kilkanaście sekund).

Rozwinięty plecak charakteryzuje się przyjemnym dla oka kształtem i designem (którego jedynym mankamentem jest podatność materiału na gniecenie), a także sporą pojemnością. Z powodzeniem zmieścimy do niego wszystko to, co jest przydatne podczas typowej pieszej wycieczki. Oczywiście nie należy przesadzać z ciężarem pakowanych przedmiotów – wytrzymałość materiałowych szelek (których długość, co istotne, można regulować) jest z pewnością ograniczona.

Bez wątpienia, wersja kompaktowa na dłuższą metę nie zastąpi prawdziwego plecaka, jednak na krótkie wyjazdy z bagażem podręcznym sprawdzi się znakomicie!

Gdzie kupować i ile to kosztuję?

Plecaki kompaktowe w różnych wzorach i kolorach można nabyć np. w sieci salonów Decathlon oraz w innych sklepach sportowych i turystycznych. Można je również znaleźć w serwisie aukcyjnym Allegro. Cena takich plecaków jest zazwyczaj bardzo przystępna i wynosi kilkanaście złotych za sztukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *