Lidzbark Warmiński – główne atrakcje, nocleg

Lidzbark warmiński noclegi i atrakcje

Lidzbark Warmiński to miasto, które słynie z różnorodności pod względem aktywnych rozrywek na tym terenie. Można tutaj cieszyć się pięknem natury, a jednocześnie spędzać czas w swoim doborowym towarzystwie i uprawią rekreację, jak się nam tylko zamarzy.


Atrakcje Lidzbarka Warmińskiego

Z pewnością jedną z największych atrakcji, które będą podobały się osobom lubującym się w aktywnym odpoczynku, będzie możliwość skorzystania z przejażdżek rowerowych i podziwiania pięknych pejzaży i scenerii. Jeśli ktoś woli bardziej wodne atrakcje, powinien spróbować swoich sił na kajakach lub pływaniu. Natomiast osoby, u których większym zamiłowaniem są konie, mają tutaj możliwość jazdy konnej dzięki stadninom prosperującym w tych okolicach od lat. Lidzbark Warmiński to również miasto, w którym coraz więcej osób uprawa nordic walking. Spędzanie czasu na łonie natury i oddychanie świeżym powietrzem może stanowić główny nurt turystyczny wśród wszystkich miłośników właśnie takiego rodzaju rozrywki.

Gdzie można poznać historię Lidzbarka Warmińskiego?

To jednak nie koniec atrakcja Lidzbarka Warmińskiego. W mieście tym można spotkać się z licznymi śladami historii, które zachowały się chociażby w Bazylice Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Jej unikatowość przejawia się w tym, że łączy ona w sobie wszystkie elementy gotyku, renesansu oraz neogotyku. Miejsce to jest jednym z popularniejszych w Polsce, dlatego tak licznie co rok odwiedzają je pielgrzymi z całego kraju. Wszystko za sprawą objawień, które Kościół katolicki uznał oficjalnie  XIX wieku. Istnieje również legenda, że nieopodal znajdujące się źródełko ma właściwości uzdrawiające.

Rezerwaty Sosny Taborskiej

W Lidzbarku Warmińskim nie brakuje także atrakcji środowiskowych. Mowa tutaj oczywiście o Rezerwacie Sosny Taborskiej. Znajdują się w nim liczne drzewa, które mogą pochwalić się ponad dwusetnym wiekiem. W dawnych czasach bardzo ceniono sobie drewno, które pochodziło z tych lasów i sławiono je na całą Europę. Tworzono z niego chociażby  maszty do żaglowców.

Lidzbark stanowi także świetną bazę wypadową do okolicznych miejscowości. Jedną z nich jest Olsztyn, w którym podziwiać można Zamek Kapituły Warmińskiej z czasów gotyku. W tejże miejscowości warto również odwiedzić planetarium, jak i obserwatorium astronomiczne.

Noclegi w Lidzbarku Warmińskim

Jeżeli poszukuje się w tych okolicach miejsca zakwaterowania, warto zwrócić swój wzrok w kierunku obiektu, którym są termy. Lidzbark Warmiński to miasto, w którym znajduje się ów hotel. Termy Warmińskie to bardzo atrakcyjne miejsce dla odwiedzających. Nie można tutaj nudzić się bez względu na obecnie panującą porę roku. Tutaj zawsze znajdzie się sposób na to, by spędzić swój czas aktywnie i atrakcyjnie. Jeżeli będzie to zima, można rozgrzać się w termach. Jeśli natomiast przyjdzie czas na lato, wtedy do dyspozycji gości hotel oddaje basen zewnętrzny. Hotel jest częścią tego ogromnego kompleksu, o którym mowa powyżej.

Jak wyglądają pokoje hotelowe?

Goście mają do dyspozycji pięknie i przytulnie urządzone pokoje, mianowicie apartamenty z osobnym aneksem kuchennym, a także tarasem. Do tego oczywiście prywatna łazienka z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizor i klimatyzacja. Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, goście mogą skorzystać z bezprzewodowego internetu oraz telefonu.


Strefa relaksu w hotelu

Termy podzielono na część aktywną, relaksującą oraz strefę saun. W tej pierwszej znajduje się kilka interesujących basenów, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale również jacuzzi. Można tutaj także zabawić się w dzikiej rzece i zjechać po multimedialnej zjeżdżalni. Z kolei w termie relaksującej goście korzystają z basenu witalnego i hipertermicznego. Tutaj również znajduje się jacuzzi, ale także basen całoroczny i zewnętrzny. W ostatniej strefie można skorzystać z sauny fińskiej, parowej, natrysków, jak i z basenu termalnego o działaniu schładzającym. Jest tutaj także umiejscowiona grota skalna i basen źródlany.


Hotelowa restauracja

Jeśli tylko poczujemy głód, wystarczy udać się do nowoczesnej restauracji w całym kompleksie, w którym serwowane są zarówno dania z kuchni regionalne, jak i międzynarodowej. Można ponadto odprężyć się w barze przy drinku bądź wspólnie z rodziną napić się orientalnej herbaty w herbaciarni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *