Minikosmetyki – dobry sposób na limity płynów w bagażu podręcznym

Minikosmetyki w bagażu podręcznym

Kosmetyki to, z oczywistych względów, niezbędny składnik każdego bagażu podróżnego. W przypadku dłuższych wyjazdów, zabieranie ze sobą ich standardowych, dużych opakowań wydaje się być rozsądnym pomysłem. Co innego, gdy podróż jest krótka – wówczas kilkusetmililitrowe pojemniki na żele pod prysznic, szampony czy balsamy stają się zbędnym balastem, bez potrzeby zajmując lwią część walizki, torby bądź plecaka. Zabieranie ze sobą dużych ilości kosmetyków jest nie tylko uciążliwe – w niektórych przypadkach, takich jak podróże lotnicze z bagażem podręcznym (ze względu na ilościowe ograniczenia przewożonych płynów), jest wręcz niemożliwe. Na szczęście jest na to prosty i skuteczny sposób. Jaki? Minikosmetyki.Czym są minikosmetyki

Minikosmetyki to miniaturowe wersje znanych i powszechnie używanych przez nas środków do pielęgnacji. Ich objętość nie przekracza 100 mililitrów (odpowiadają więc międzynarodowym wytycznym i mogą być przewożone w bagażu podręcznym w samolocie bez konieczności przelewania ich do mniejszych pojemników). Świetnie spisują się w podróży, pozwalając na ograniczenie wymiarów i wagi przewożonego bagażu.

Wśród tego typu miniproduktów znajdziemy w zasadzie wszystkie rodzaje kosmetyków, a więc m.in.:

  • dezodoranty (zarówno w kulce, sztyfcie, jak i sprayu),
  • lakiery i pianki do włosów,
  • szampony i wszelkiego rodzaju odżywki,
  • maści i kremy,
  • pianki i żele do golenia,
  • perfumy,
  • pasty zębów i płyny do płukania jamy ustnej,
  • żele pod prysznic i wiele innych.


Minikosmetyki podróżne

Minikosmetyki posiadają w swojej ofercie przede wszystkim najpopularniejsi producenci środków do pielęgnacji. Ich zmniejszone produkty niestety nie należą do najtańszych (zakup standardowego, dużego opakowania jest znacznie bardziej opłacalny). Na szczęście, podczas krótkiej podróży zużyjemy jednak niewielką część np. żelu do golenia, kremu czy pasty do zębów, dzięki czemu nie musimy zaopatrywać się w nie za każdym razem (posłużą nam one w czasie co najmniej kilku wyjazdów). Czasem w sprzedaży można znaleźć również niemarkowe, a zarazem sporo tańsze malutkie kosmetyki – zazwyczaj rozchodzą się one bardzo szybko.

Gdzie można kupić kosmetyki podróżne?

Miniaturowe wersje kosmetyków rzadko spotyka się w małych sklepach wielobranżowych. Niektóre można znaleźć w hipermarketach, jednak najlepiej wybrać się po nie do dużych drogerii, takich jak Rossmann czy SUPER-PHARM. Wybór miniproduktów jest tam największy, łatwa jest w nich również nawigacja (minikosmetykom poświęcone są całe regały).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *