Wakacje w Bułgarii z biurem podróży?

Morze w Bułgarii

Przekonanie, że Bułgaria musi być drogim kierunkiem podróży, jest błędne. Dynamiczny rozwój turystyki na terenie tego kraju oraz coraz wyższy poziom usług turystycznych w tutejszych kurortach nie przekreślają przecież naszych szans na spędzenie w tym kraju oszczędnych wakacji. Z jakich ofert można skorzystać?
 

Bułgaria z biur podróż – czy warto?

Większość znanych biur podróży ma w swej ofercie wyjazdy do Bułgarii. Można zatem skorzystać ze wspólnego przejazdu i tańszego miejsca w hotelu, a wolny czas spędzać według własnego uznania. Wbrew pozorom zorganizowany wyjazd wcale nie musi wiązać się z ograniczeniami, a może się okazać znacznie tańszą opcją niż indywidualna podróż. Oferty last minute w Bułgarii to stała propozycja takich biur jak Rainbow Tours, a niskie ceny wyjazdów i możliwość dysponowania wolnym czasem w miejscu pobytu wedle własnego uznania są największymi zaletami wynikającymi z takiego rozwiązania.

Bułgarskie wybrzeże dla oszczędnych

Jeśli chcemy wypoczywać na bułgarskim wybrzeżu, wcale nie musimy się decydować na pobyt w eleganckich hotelach w najsłynniejszych kurortach tego kraju. Przecież w okolicach Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków czekają liczne miejscowości wypoczynkowe, które przyciągają kameralną atmosferą oraz niższymi cenami. Jakie kurorty mogą stanowić ciekawą alternatywę dla tych znanych ośrodków wypoczynkowych?

Które miasto na wakacje w Bułgarii?

Jedną z miejscowości nad Morzem Czarnym wartych uwagi jest Kranevo. Malownicza zatoka, cisza i spokój – oto czynniki, dzięki którym wielu turystów doceniło ten ośrodek wypoczynkowy. Kranevo znane jest jednocześnie z wielu ciekawych imprez kulturalnych i folklorystycznych, dzięki którym można lepiej poznawać tradycyjne śpiewy i tańce Bułgarii oraz krajów z nią sąsiadujących.

Kurorty w Bałcziku

Miejscowością przyjazną dla turystów jest też Bałczik. Tu, w odległości około 40 km od Warny, można się cieszyć udanym wypoczynkiem w otoczeniu ciekawych zabytków. Brak pięknej plaży rekompensuje malowniczy port, ciekawy pałac oraz otaczający go ogród botaniczny, na terenie którego tak chętnie wypoczywają miłośnicy przyrody. Z myślą o tych, dla których podstawą udanych wakacji jest wypoczynek na plaży, stworzono kilka placyków nadmorskich, które wypełniono czystym piaskiem. To rozwiązanie szybko zostało docenione przez gości, którzy często zaglądają do tego kurortu.

Popularne miasta w Bułgarii

W gronie popularnych i zarazem przystępnych pod względem ceny miejscowości bułgarskich wyróżnia się też Rusałka. Liczne hotele i ośrodki spa czekają tu na gości z całego świata, a dzięki rosnącej konkurencji każdy z nas ma szansę skorzystać z komfortowych warunków pobytu w przystępnej cenie.

Bułgaria za grosze? To możliwe!

Bułgarskie wybrzeża to modne kurorty, w których nie brak elitarnych hoteli i pensjonatów. Warto jednak pamiętać, że w ich pobliżu czeka wiele mniejszych miejscowości, w których turyści mogą cieszyć się i wspaniałym wypoczynkiem, i oszczędnościami. Warto też śledzić promocyjne oferty znanych organizatorów, dzięki którym wielu miłośników podróży mogło już skorzystać z tanich wakacji w Bułgarii i jej najwspanialszych kurortach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *