Wycieczka do Krakowa – jak zaplanować zwiedzanie?

przewodnik-po-krakowie-wawelski

Kiedy planujemy relaksującą wycieczkę w obrębie naszego pięknego kraju, bardzo często na myśl przychodzi nam Kraków. Nic dziwnego – jest to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto, z bogatą historią i licznymi zabytkami. Sposób, w jaki zaplanujemy zwiedzanie Krakowa, w dużej mierze zależy od naszych osobistych preferencji. Jedni bowiem lubią aktywne oglądanie wszystkich miejsc związanych z dawnymi czasami, dowiadywać się ciekawostek i podziwiać architekturę. Inni natomiast preferują po prostu niezobowiązujące przechadzki, brak sztywnego planu i rzucanie okiem na to, co akurat wyda się godne uwagi. Co warto wziąć pod uwagę w obu przypadkach i kiedy przyda nam się przewodnik po Krakowie?


Niezależne zwiedzanie Krakowa

Jeśli nie przepadamy za ścisłym planem atrakcji, a o tym, co będziemy robić, wolimy decydować bezpośrednio na miejscu, nic straconego! Wciąż możemy w Krakowie miło spędzić czas. Spacerowanie i ogólne podziwianie okolicy również może być fascynującym doświadczeniem, a jednocześnie odprężyć nas bez obciążania naszego umysłu faktami historycznymi. Jeżeli właśnie taki sposób wypoczynku preferujemy, z pewnością pod uwagę wziąć należy tereny, na których obszarze głównie możemy spacerować, odwiedzać lokalne restauracje i kupować pamiątki.

 

Park Planty

Do takich miejsc z pewnością należy imponujący Park Planty. Choć niewątpliwie towarzyszy mu bogate tło historyczne, nie musimy się w nie zagłębiać, jeżeli nie mamy na to ochoty. Czasem chwile spędzone w otoczeniu zieleni, która w dzisiejszych czasach jest przez nas często pomijana, mogą dostarczyć wspaniałej okazji do refleksji i wytchnienia. Zatrzymanie się na moment, aby usiąść na ławeczce, nieraz może pozwolić nam poczuć niezwykłą atmosferę Krakowa.

 

Rynek Główny

Jeśli jesteśmy w Krakowie, to z pewnością nie możemy odpuścić sobie zobaczenia Rynku Głównego. Jest to bardzo interesujące miejsce na spacer, gdyż mamy tutaj okazję do podziwiania niecodziennej architektury. Jednocześnie czekają na nas obiekty gastronomiczne, a zatem ci, którzy uwielbiają jeść na wyjazdach, mogą odwiedzić wybrane lokale. Warto wybrać się tutaj wieczorem, ponieważ miasto nocą potrafi zachwycić.

 

Przewodnik po Krakowie

Jeżeli wolimy zorganizowane wycieczki, odwiedzanie historycznych miejsc i poznawanie lokalnych ciekawostek, warto zabrać ze sobą przewodnika, który opowie nam o zabytkach, które oglądamy. Tego rodzaju usługę możemy zamówić chociażby na stronie krakowzwiedzanie.pl. Jakie miejsca warto odwiedzić z kimś, kto posiada niemałą wiedzę o tym, co znajduje się na naszej trasie?

 

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Dramatyczna historia, która wydarzyła się w obozach koncentracyjnych, z pewnością nie powinna zostać przez nas zapomniana. Choć niewątpliwie jest to trudny temat, należy upamiętnić w jakiś sposób ofiary okrutnych czynów i okoliczności, jakie miały tam miejsce. Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau może stanowić dla nas niezapomniane przeżycie, a w towarzystwie przewodnika mamy okazję również do pogłębienia swojej wiedzy.

 

Dzielnica Żydowska – Kazimierz

Kontynuować wycieczkę szlakiem historii żydowskiej należałoby w Dzielnicy Żydowskiej. Cmentarz, synagogi i kamienice warto zobaczyć, aby móc przez chwilę poczuć się bliżej tej niezwykłej kultury. Dodatkowo możemy udać się do restauracji, które niejednokrotnie serwują tradycyjne, żydowskie potrawy. To niezwykła okazja do tego, aby poszerzyć swoje horyzonty i poznać nowe smaki.

 

Zwiedzanie Krakowa można zaplanować na okres krótszy lub dłuższy, jednak zabytków i interesujących miejsc zdecydowanie nie brakuje. To miasto jest bardzo dobrym przykładem tego, że niekoniecznie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby zdobyć ciekawe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *